Žumpa o objeme 5m3

Hmotnosť: 674 kg

Šírka: 1500 mm

Výška: 1500 mm

Dĺžka: 2250 mm

 

K čomu je určená

Žumpa o objeme 5m3 ( na obrázku ) je určená na zachytávanie splaškov z rekreačných chát a chalúp. Vyžívajú sa iba príležitostne na rekreačné účely. Počet  nepresiahne tri osoby. Z ekonomického hľadiska má žumpa o objeme 5m3 význam iba vtedy, keď sa na vývoz žumpy v danej lokalite využíva fekálne vozidlo V3S o objeme 3m3. V tomto prípade máme v žumpe rezervu 2m3 voľného objemu. Je dobre vedieť, že sa v podstate neplatí za objem vyvážaných splaškov, ale za fúru. Je ale neekonomické, keď sa v danej lokalite na vývoz obsahu žúmp využíva fekálne vozidlo ktorého objem je 10m3. To znamená, že za  vývoz žumpy,  ktorá má 5m3 zaplatíte toľko, ako by bolo vyvezených 10m3 splaškov.

Žumpa o objeme 5m3 sa dá využívať aj ako nádrž na pitnú vodu, dažďovú vodu a rôzne iné tekuté a sypké média.

Žumpa je konštruovaná tak, že ju možno zakopať do akejkoľvek zeminy. V prípade uloženia na povrchu sa vonkajšia povrchová úprava mení podľa podmienok vonkajšieho prostredia.

Technické parametre :  5m3

Žumpa sa skladá z dvoch časti: je to telo žumpy, čo je vlastne jej objem a z hrdla s otvorom nachádzajúcim sa v dolnej časti  tesne nad telom žumpy. Pred zasypaním sa kanalizačná rúra vsunie do otvoru v hrdle a hermeticky utesní. Žumpa je vyrobená z  oceľového plechu. Na výrobu sa používajú veľkoformátové čierne plechy tr.11375. Zvary sú vykonávané pod atmosférou, ich kvalita je kontrolovaná. Z vnútornej strany je žumpa vystužená oceľovými rúrami do kríža v strede žumpy tak, že je možné po nej po zasypaní jazdiť rôznymi dopravnými prostriedkami. Do žumpy je inštalovaný oceľový rebrík, ktorý je v hrdle privarený na stenu hrdla a dole ku dnu žumpy. Výška hrdla sa vyrába vždy na mieru a závisí od hĺbky kanalizačného potrubia v mieste osadenia. Vnútorný priemer príruby sa vždy prispôsobuje k skutočnému priemeru kanalizačných rúr. Tým že je kanalizácia napojená do hrdla tesne nad plášťom žumpy, je jej kapacita na 100% využitá. Ďalšou výhodou tohto riešenia je, že pri upchatí kanalizácie z akéhokoľvek dôvodu, hrdlo žumpy plní funkciu revíznej šachty, cez ktorú je možné ležatú kanalizáciu vyčistiť.

Proti korózií je žumpa natretá špeciálnymi nátermi odolávajúcimi agresívnemu prostrediu. Sú to takzvané dvojzložkové farby, ktoré chránia žumpu pred jej prehrdzavením. Dvojzložková farba z vnútornej strany je potravinárska. Táto farba je odporúčaná aj pre nádrže s pitnú vodu. Na hornej strane žumpy sú navarené oceľové úchyty, ktoré slúžia pri  osadzovaní žumpy do výkopu bez toho, aby sa poškodila vonkajšia izolácia.

Spôsob osadenia

Sme spoločnosť ktorá poskytuje kompletné služby v tejto oblasti. To znamená, že žumpy nie len vyrábame, ale ich aj montujeme a osádzame do terénu.

 • dovezieme na miesto realizácie zákazky
 • pomocou bagra vykopeme stavebnú jamu
 • dno vyrovnáme
 • žumpu vložíme do výkopu
 • napojíme hermeticky kanalizačnú rúru
 • bager žumpu zasype, urovná lyžicou a zhutní na 0,2 MPa

Pri dobrej organizácií celý proces od dovozu žumpy po odovzdanie kľúčov od poklopu netrvá viac ako jeden deň. Je to o niečo drahšie, ako keby ste si ju osadzovali sami, ale je to zase bez starosti, bez stresu a bez zvyšovania ceny, ktorá bola na začiatku dohodnutá. Ale  keď aj  napriek tomu si chcete osadiť žumpu do terénu sami, tak Vám ju len dovezieme na miesto určenia. Ako bonus Vám pošleme podrobný návod, ako postupovať pri osadzovaní takejto žumpy. Je to 10 rád ako postupovať krok za krokom  bez stresu a zbytočných nervov.

Nadštandardné  doplnky

 • hermetické uzatváranie hrdla – vhodné do často zaplavovaných oblastí 
 • odvetranie  žumpy v prípade, že sa zabudlo na odvetranie kanalizácie do strechy
 • signalizačné zariadenie na kontrolu plnenia žumpy (mechanické, alebo elektronické)

Starostlivosť a údržba

Žumpa si nevyžaduje žiadnu údržbu, stačí ju len pravidelne vyprázdňovať. Pri manipulácií s hadicami fekálneho vozidla môže dôjsť k poškodeniu náteru vnútornej časti hrdla a rebríka. V takom prípade je potrebné poškodený náter pretrieť farbou. (farbu dostanete v malom množstve pri kúpe žumpy.)

Zobraziť cenník

 

Sample image

Pošlite nám Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo nám zavolajte na číslo 055 63 22 889, 0905 625 616

Kontakt

 • KESON spol. s r. o. Košice
 • Szakkayho 1
 • 040 01
 • Košice
 • 055/ 63 22 889
 • 0905 625 616

Newsletter

captcha